spor toto super lig

Süper Lig, Türkiye liglerinin en üst seviyeli futbol ligidir. 1959 senesinden itibaren profesyonel olarak ve her sene yenilemeler eklenerek düzenlenir. Son 3 takımın küme düştüğü, şampiyon olan takımın doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne grup aşamasından katılma hakkını elde ettiği ligimiz, yapılan sponsorluk sözleşmesi ile Spor Toto Süper Lig adı altında oynanmaya başlamıştır.

Maç oranları doğrudan etkileyen Süper Lig fikstürü sayesinde kazanmak artık hiç de zor değil. Hemen bir Bets10 üyesi olun ve kazanmaya başlayın!

bets10

Süper Lig Fikstür Çekimi

Spor Toto Süper Lig fikstür çekimi ligimizin sezon arası ya da devre arasında, maçların oynanmadığı bir dönemde, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen bir tarihte yapılır. Bu tarih sezon başlamadan önce genelde Temmuz ayının ortasında, devre arasında ise genelde Ocak ayının ortasında yapılır. Spor Toto Süper Lig fikstür çekimi sonrasında hangi takımın hangi takımla kaçıncı haftada, nerede karşılaşacağı belirlenir. Maç saati günü ve saati ise haftalar ilerledikçe yine Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenir ve kulüplere iletilir.

Spor Toto Süper Lig fikstür çekimleri önceleri federasyon binasında çekilirdi. Ancak son senelerde yayıncı kuruluş olan Lig TV’nin merkez stüdyolarında çekilmeye başlandı. Spor Toto Süper Lig fikstür çekimleri için her takım en az 1 temsilci göndermek zorundadır. Bu temsilciler bazen teknik direktör, bazen bir yönetici olabilir.

Fikstürü Etkileyen Faktörler

Spor Toto Süper Lig fikstürü her zaman dışa bağımlı kalmak zorundadır. Bu şu demektir: Özellikle kulüp takımlarımızın Avrupa’daki maçları göz önüne alındığında Spor Toto Süper Lig fikstüründe bir takım düzenlemeler olabilir. Örneğin Salı akşamı Şampiyonlar Ligi maçı oynayacak bir takımımız, bir önceki lig maçını Pazar günü oynamaz. Federasyon, Spor Toto Süper Lig fikstürünü takımların maksimum performansını düşünerek, genelde bu maçı Cuma günü oynatır. Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonaları gibi organizasyonlar da Spor Toto Süper Lig fikstürünün belirlenmesinde etkilidir. Kulüp takımlarımız hakkında bilgi almak için sitemize göz atın.

Ülke olarak ne yazık ki her turnuvaya katılamıyoruz. Ancak ülkemizdeki yabancı futbolcular için de aynı şeyi söyleyemeyiz. Ülke milli takımında forma giyen bir futbolcu, her ne kadar biz katılamasak da, kendi milli takımının kamp programına yetişebilmek adına ligimizin erken bitmesini bekler. Bu da ligimizin FIFA ve UEFA’ya bağlı olduğunu gösteren bir başka örnektir.

Fikstür Çekimi Canlı Yayınlanıyor

Şunu kabul etmemiz gerekir ki, biz Türkler futbolla fazla içli dışlıyız. Her türlü olayı canlı yayında takip edebiliriz. Bu canlı yayın aynı zamanda Spor Toto Süper Lig fikstür çekiminde de yaşanmaktadır. Yayıncı kuruluş Lig TV, Spor Toto Süper Lig fikstür çekimini canlı olarak yayınlayarak abonelerinin hizmetine sunmuştur. Ayrıca ligimizin benzersiz maç oranlarını yakından takip eden binlerce yabancı bahisçi de bulunmaktadır.

Bir kısa bilgi de ligimiz hakkında verelim. Ligimiz 17’şer haftadan 2 devre üzerine oynanır. Ayrıca ligimiz Avrupa’nın en değerli 7. ligi, en zorlu 8. ligi ve Avrupa’da en çok takip edilen 6. ligidir. Bu önem sıralamalarındaki en büyük pay da hiç kuşku yok ki Spor Toto Süper Lig fikstüründe yer alan takımların her geçen gün kalitelerini arttırmalarına ait.